VIDEO: Proslava blagdana svetog Franje Asiškog

Sveti Franjo Asiški velik je svetac katoličke crkve, a naša župa njegov blagdan 4. listopada redovito dostojno obilježava. Tako je bilo i ove godine. Kroz trodnevnicu 1., 2. i 3. listopada, tijekom koje smo molili franjevačku krunicu i održali večernja euharistijska slavlja, pripremali smo se za blagdan osnivača franjevačkog reda i zaštitnika ekologije te životinja.

Posljednjeg dana trodnevnice, večer uoči samog blagdana, članovi Franjevačkog svjetovnog reda i Franjevačke mladeži naše župe animirali su obred preminuća našega serafskog oca u kojem smo se prisjećali posljednjih trenutaka ovozemaljskog života asiškog siromaška koji je preminuo u kapeli Svete Marije Anđeoske 3. listopada 1226.Na sam blagdan svetog Franje imali smo dvije svete mise. Središnje euharistijsko slavlje od 11 sati, uz prisutstvo brojnih svećenika Sesvetsko-vugrovečkog dekanata, predvodio je župnik župe Dobrog Pastira iz Brestja, vlč. Ivan Filipčić.

Nakon mise svi su župljani i hodočasnici imali priliku za osobnu molitvu pred izloženim Presvetim Oltarskim Sakramentom u župnom klečanju koje je trajalo do večernjih sati. Zaključio ga je trajni đakon Božidar Hadaš (OFS) predvodivši klanjanje, nakon čega je uslijedila još jedna sveta misa. Animirao ju je župni zbor mladih “Anima Una”.

Zahvaljujemo članovima OFS-a, Frame, zborašima i svim drugim župljanima koji su na bilo koji način doprinijeli trodnevnici i samoj proslavi blagdana svetog Franje!

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s